Skautské Irbis fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Skautské Irbis fórum

Fórum 2. skautského oddílu z Jablonce nad Nisou
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  Informační stránkyInformační stránky  KronikaKronika  

 

 Dizkuze o filmech

Goto down 
+5
Tučňák
Kulda
kamza
Majdalenka
SINDIBÁD
9 posters
AutorZpráva
SINDIBÁD

SINDIBÁD


Poeet p?íspivku : 1552

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty09.06.08 23:37

ČUS vřele doporučuju novýho Indiana Jonese rozhodně to není oproti těm ostatním žádný béčko je to supr film stejnak jako ty předtím Pistole
Má to hodně zvláštní konec ale ale doporučuju Ucitel


// Temata rozdělena
// Kulda
Návrat nahoru Goto down
Majdalenka




Female Poeet p?íspivku : 70

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty10.06.08 16:27

Je to blbost sem na tom byla taky ty už nevěděli co by tam dali. Sleep lol!
Návrat nahoru Goto down
SINDIBÁD

SINDIBÁD


Poeet p?íspivku : 1552

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty10.06.08 21:29

ALE HOUBY Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat nahoru Goto down
kamza




Male Poeet p?íspivku : 551
Jiná přezdívka : kytarový virtuoz :)

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty11.06.08 22:59

absolutně nechápu zařazení těchto příspěvku, ale aby pak měli admini co přesunovat, tak taky odpovím: Indiana Jones je naprosto super film a kdo si myslí něco jiného, tak musí být naprostý filmový ignorant bez špetky humoru... ano, je to absolutně nereálné ,ale právě proto je to zábavné a proto ho všichni máme rádi, když si autoři prostě už předem uvědomí, že netočí žádnou realitu, ale akční a vtipný snímek, tak to může dopadnout dobře, horší je, když z toho vzejde "něco mezi" na to se fakt nedá koukat, což je bohužel problém například většiny mnou tak oblíbených válečných filmů, konkrétně třeba Pearl Harbor (nenašel jsem žádného smajla, který by vhodně vystihoval můj názor na tento film, tak ošklivé ksichty prostě vůbec nejsou), válečné filmy jsou buď plné propagandy (starší ruské, ty mají však výhodu obrovské masy komparzistů a dobové techniky) nebo plné až přílišného vlastenectví (americké), teď mluvím hlavně o filmech z druhé světové války, nejlepší jsou asi filmy starší, kdy ještě znali pojem "dějiny" a nedělali z toho sci-fi, dobré jsou většinou i filmy německé...
tak teď jste si přečetli (jestli vás tak dlouhý příspěvek nevyděsil) moji teorii, tedy pokud je béčkový film odpočátku myšlen jako béčko, tak to může klapnout a je z toho skvělá oddychovka (třeba zrovna Indiana Jones nebo Transformers, taky nadutý béčko), ikdyž Indi je skorem klasika, žádný béčko
mohla by to být zajímává diskuze, jako o filmech klidně i obecně, ale rozhodně v jiném topicu, jinak by nás Olda zabil
Návrat nahoru Goto down
Kulda
Admin
Kulda


Male Poeet p?íspivku : 918
Jiná přezdívka : Gildarius

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty12.06.08 1:16

kamza napsal:
nenašel jsem žádného smajla, který by vhodně vystihoval můj názor na tento film, tak ošklivé ksichty prostě vůbec nejsou),
Jo po nějakejch novejch smajlech se budu muset podívat Wink

K těm historickejm filmům: ony ani starý americký filmy nejsou špatný (přiliš vzdálený most, Most u remagenu atd...) není vnich ještě tolik propagandy a němci tam sou ukázaný taky jako lidi (což se třeba o vojinu Ryanovi říct nedá Rolling Eyes ). Hodně dobrej film je taky Železný kříž - je o němcích od němců a má to něco do sebe, narozdíl od američanů uměj být sebekritický. By mě zajímalo kdy a natočej američani film o kobercovejch náletech na Dráždany, Berlín atd... Rolling Eyes Question

Témata sem rozdělil tak se nemusíte bát že vám to smažem Wink


Naposledy upravil Kulda dne 12.06.08 19:13, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.kuldagames.ic.cz
SINDIBÁD

SINDIBÁD


Poeet p?íspivku : 1552

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty12.06.08 16:24

Já teda nevim co máte ale Indiana Jones je uplně hodně reálnej Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Very Happy Very Happy

Viděli jste snad nějakj film od Spielberga co by byl nereálnej??? Pistole
Návrat nahoru Goto down
Tučňák

Tučňák


Male Poeet p?íspivku : 122

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty12.06.08 18:09

kamza napsal:
konkrétně třeba Pearl Harbor
co máš proti Pearl Harboru..jasan, obsahuje zase typickej americkej románek, ae jinak je to pstě dobrej film...ae, tvůj názor...jinak se teď docea těšim na léto, kdy příde do kin Narnie...na tu musim jít... Smile
Návrat nahoru Goto down
Kulda
Admin
Kulda


Male Poeet p?íspivku : 918
Jiná přezdívka : Gildarius

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty12.06.08 19:13

Ne pearl harbor je dobrej když člověk přeskočí první dvě hodiny Cool A Narnie je dobrá jen když si člověk řekne že to je "další americká pohádka" protože úrověň fantasy filmů to nemá...


Naposledy upravil Kulda dne 15.06.08 17:43, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.kuldagames.ic.cz
SINDIBÁD

SINDIBÁD


Poeet p?íspivku : 1552

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty12.06.08 19:52

Pearl harbor je fakt boooooring
a narnie Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy knižní předloha tohohle "filmu" je už sama o sobě béčko nudnější knížku o ničem jsem fakt asi nečetl a film dopladl přesně podle toho BOOORING No No No
Návrat nahoru Goto down
sapik

sapik


Male Poeet p?íspivku : 2080

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty12.06.08 20:04

Pearl harbor je dlouhej tři hodiny z nich se dvě hodiny pusinkujou, pak je půl hodiny vcelku dobrá akce. A nakonec se zase půl hodiny pusinkojou. Je to fakt příšerná nuda. Ale Indy je fakt nářez. Pravda je to ptákovina ale zábavná ptákovina. Nic jinýho jsem od toho nečekal :-D
Návrat nahoru Goto down
kamza




Male Poeet p?íspivku : 551
Jiná přezdívka : kytarový virtuoz :)

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty12.06.08 21:43

přesně tak, Indy je prostě vtipná "volovina" a když od toho nechceš nic hlubšího, tak se skvěle bavíš...
Narnii jsem nečetl a tak nemůžu srovnávat, problém fantasy podle mě je v tom, že koleje tohoto žánru přesně nasadil Tolkien a z nich se dost špatně odbočuje (chamtivý a malý trpaslík, sličný a ctnostný elf...), na každé nové fantasy se vždycky dá najít něco z něho, ať jde o Narnii nebo o Eragona a když si někdo přečte Pána Prstenů, tak pak mu příjde všechno jako slabší odvárek - čistě subjektivní názor
Pearl Harbor je podle mě jeden z absolutně nejhorších válečných filmů, neli nejhorší, obsahuje snad všechny nešvary těchto filmů
1, románek - ano, snad v každém válečném filmu je, ale tady dosahuje takové míry, že to je vlastně hlavní obsah, to smrdí, neboli that sux
2, přemíra vlastenectví - ano, něco jako láska k vlasti samozřejmě existuje, ale zde je to zcela zkreslené a dělá to z američanů ty, kteří zachraňují Svět a Evropa by se bez nich prostě neobešla, zkrátka ti největší borci, co by klidně obětovali svůj život za kamaráda, pud sebezáchovy prostě Američani nemají - na co???
3, neznalost pojmu "historie", i to málo dějin, co to obsahuje, jsou opět zkreslené, malý příklad - ano, dva Američani skutečně vzletli a pár překvapených Japonců opravdu sestřelili, jednoho pak ovšem dostali a ten druhý vyskočil padákem, do konce války byl tahán po soudech za "vzlétnutí bez povolení" a už nikdy proti Japoncům nevzlétl, zde to oba přežijí a navíc letí na Japonsko s Dolittlem, i tato akce probíhala úplně jinak, její dopad na Japonce byl nulový, Američané jen dali vsázku jednu z letadlových lodí úplně zbytečně, pravděpodobně by ani letci nedoletěli do Tokia, kdyby ten den neměli Japonci nahlášené letecké zkoušky, takže občané i vojáci nepoznávající ve velké výšce nepřátelská letadla jim mávali jako vlastním, letadla se v Číně nezřítila, ztráta letců byla způsobena diletantismem plánovačů, kteří tak nějak zapomněli na časový posun Laughing
důkazů naprostého pohrdání všeho co se tehdy stalo by se snad našlo ještě víc, pokud bude zájem, mohl bych ještě nějaký napsat, ale myslím si, že je toho dost a navíc si ten film přesně nepamatuju
sečteno a podrženo Pearl Harbor je naprosto zmršený film, který neví jestli je románkem s pozadím druhé světové války, nebo historickým válečným filmem, Američani mají opravdu spoustu peněz, že můžou točit takový naprosto podprůměrný filmy
Návrat nahoru Goto down
Kulda
Admin
Kulda


Male Poeet p?íspivku : 918
Jiná přezdívka : Gildarius

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty12.06.08 22:12

nelepší je jak asi patnáct letadel sestřelej z věže těma brokovnicema a koltama 1911 se kterejma člověk netrefil ani stodolu Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.kuldagames.ic.cz
SINDIBÁD

SINDIBÁD


Poeet p?íspivku : 1552

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty12.06.08 22:34

Dovolim si nesouhlasit s tim fantasy Eragon je třeba jako knížka naprosto výborná a neřekl bych že to tolkien zas nějak převyšuje jde o to že Tolkien byl první a je to taková klasika ale jinak prostě

NEJLEPŠÍ JE SAPKOWSKI
Návrat nahoru Goto down
kamza




Male Poeet p?íspivku : 551
Jiná přezdívka : kytarový virtuoz :)

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty12.06.08 22:57

no, musím uznat, že je trochu hloupé hodnotit knížky, když jsem viděl jenom filmové zpracování Embarassed , ale to se mi moc nelíbilo, nevím proč, ale prostě mě ten příběh moc nevzal, to se týče toho Eragona
Návrat nahoru Goto down
mysica

mysica


Female Poeet p?íspivku : 313

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty13.06.08 9:34

Ja myslim, ze Eragon jako knizka se s Panem prstenu neda co do kvality vubec srovnavat (ostatne, to same se da rict o tech filmech na jejich motivy). Nejenze byl Tolkien jednim z prvnich, ale proste byl jednim z nejlepsich, co to psali...:-)
Jinak jeslti nekdo ctete Zemeplochu, tak tam si to Pratchet dela uplne po svym :-) Treba elfove jsou zli a tak...
Návrat nahoru Goto down
Olda
Admin



Male Poeet p?íspivku : 2165

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty13.06.08 11:10

Ano Tolkien opravdu položil základy fantasy a její větev funguje tak dosud (sliční elfové&comp.). Určitě má něco do sebe a filmům o Jednom prstenu můžeme, domnívám se, připsat dík za přitáhnutí pozornosti k tématice. To vzbudilo nebývalou poptávku po dalších fantasy filmech. Většina těch dalších se točila také podle knih, ale filmovému Pánu prstenů bohužel nesahali ani po paty. A co se týče zaběhnutých klišé? Zkuste těm náctiletým, kteří si koupili tolik figurek, tolik karet, sběratelských edicí apod. natočit film ve kterém budou elfky pouliční dámy a trpaslíci budou pít víno z křištálových číší.. Je přecejenom výhodnější se zklouznout po vlně a vydělat trochu peněz Wink

Naštěstí je fantasy poměrně široký žánr, který nabízí i jiné volby, než ocásky za Tolkienem (např. zmíněná knižní scéna).
Návrat nahoru Goto down
SINDIBÁD

SINDIBÁD


Poeet p?íspivku : 1552

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty13.06.08 17:08

No myslim že i film pán prstenů i film Eragon stojej za prd oproti knižní předloze. Vim že se to nedá udělat přesně podle představ ale to se nedá nic dělat.

Někdo mě řikal ať nečtu že mě to pak kazí filmy co jsou podle knížek natočený Wink

Vlastně řekl bych že jeden z mála púodařenej fantasy filmů bylo Království prstenu (Píseň o Nibelunzích) (i když to byla spíš pověst) no to je fuk to byl prostě dobrej film
Návrat nahoru Goto down
SINDIBÁD

SINDIBÁD


Poeet p?íspivku : 1552

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty15.06.08 17:41

HMM HMM tým Amerika to byl teda film
Návrat nahoru Goto down
kamza




Male Poeet p?íspivku : 551
Jiná přezdívka : kytarový virtuoz :)

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty15.06.08 19:37

no, pro team america je slovo hovadina málo... ale bylo tam několik momentů přímo k popukání, např. zvracecí scéna, tančení nelze rozeznat od boje, pak třeba dohodnuté znamení nebo přeměna na teroristu... mně se to ale líbilo....

a abychom nezabředli do bezpředmětných debat a stupidních filmech, tak řeknu, na jaký film se těším já, Jmenuje se Tobruk a je to český film o československých vojácích bránící tento důležitý libyjský přístav (Tobruk - přístav na pobřeží dnešní Lybije, který výrazně zjednodušoval zásobování majiteli, takže o něj měli zájem obě strany (německý Afrikakorps s italskými jednotkami a Britové) historie je dost zamotaná, původně meli být boje na Africkém kontinentě jen Italskou záležitostí, po tom co je však méně početní Britové hnali před sebou jak psy, tak museli Němci zasáhnout a poslali do oblasti Afrikakorps včele s Rommelem, Němci ale zastavili postup až po dobytí přístavu a i když převzali rychle iniciativu, tak museli Tobruk dobýt znovu, obléhali ho 240 dní, ale spojenecké jednotky ho ubránili o to s větším podivem, že to byla vpodstatě směska národností, hlavně zde však bojovali Australané, kteří si zde vydobyli uznáni od německých vojáků i od samotného Rommela, který si právě zde získal přezdívku "Liška pouště"...obléhání bylo zrušeno příchodem posil, Afrikakorps se sice stáhnul, avšak rychle vzpamatoval a rychlým protiútokem vydobyl zpět všechnu půdu a Tobruk taky, ten spojenci získali zpět až s příchodem Američanů...film bude zřejmě z toho dlouhého obléhání a bude se věnovat hlavně našim vojákům, měl by být brzo v kinech

jen tak pro zajímavost výrok jednoho německého vojáka: "Nedokážu Australany pochopit. V Polsku, Francii a Belgii stačilo, aby tanky prolomily obranu a nepřítel se dal na útěk. Oni jsou jako démoni. Naše tanky prolomí obranou linii, ale oni stále bojují."

a výrok Rommela při pohledu na Australské zajatce: "Velcí a silní muži. Skutečná elita britského impéria."
Návrat nahoru Goto down
Tučňák

Tučňák


Male Poeet p?íspivku : 122

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty20.07.08 0:27

tk nejdřív eště k tomu Pearl Harboru: je to sice totální hovadina, to už přiznávám, ae z nějakýho důvodu se mi to pstě líbí
k fantasy knížkám a filmům: Narnie mě chytla v knižní podobě a 1. film tky nebyl špatnej...ten co de do kin teď se pokusim zhlídnout co nejdřív...Odkaz dračích jezdců (Eragon, Eldest, v září Brisingr) je uplně úžasná trilogie...film Eragon se prej moc nepoved...nvm...neviděl sem...stejně tk to nemůžu srovnávat s Tolkienem...Pána prstenů sem nečet, ani neviděl (vim, se lůza Smile )
Team America: totální dementina...dost sem se u ní zasmál, ae horši film sem snad eště neviděl Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Kuba

Kuba


Male Poeet p?íspivku : 248
Jiná přezdívka : Eldalote

Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty23.07.08 21:21

zase sem se jednou nudil, tak sem se kouknul na film Nitro. Myslel sem si , ze to bude o zavodech (neco jako fast and furious) ale musim rict, ze to bylo poradny psycho. Zavodilo se tam asi jenom 3 minuty. Je to o chlapkovi , kterej se snazi sehnat novy srdce pro svoji nemocnou zenu....no, takhle se to blbe pise, kouknete sami....jinak se mi to celkem libilo Smile

ps hodil bych link, ale preci nejsme zadnej warez..Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://pslib.cz/jakub.vanis/rock
Sponsored content





Dizkuze o filmech Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dizkuze o filmech   Dizkuze o filmech Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Dizkuze o filmech
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Skautské Irbis fórum :: Pokec :: Diskuze-
Přejdi na: